S-a stabilit țintarul noului sezon al Ligii 2

S-a stabilit țintarul noului sezon al Ligii 2

În cadrul Adunării Generale Extraordinare a cluburilor din Liga a 2-a, la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia, s-a stabilit programul sezonului 2017-2018 în Liga 2.

Iată programul turului:

Etapa 1

CS Luceafărul Oradea – CS Sportul Snagov
FC Ripensia Timișoara – ACS Foresta Suceava
AFC ASA 2013 Târgu Mureş – CS Ştiinţa Miroslava
ACS Dacia Unirea Brăila – ACS ASU Politehnica Timișoara                                                                         FC Argeș Pitești – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
AFC Chindia Târgovişte – AFC UTA Arad
FC Metaloglobus Bucureşti – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare                                                                       ACS FC Academica Clinceni – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
CS Mioveni – CS Afumaţi
AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

Etapa 2

CS Sportul Snagov – CS Baloteşti
CS Afumaţi – AFC Hermannstadt
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – CS Mioveni
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – ACS FC Academica Clinceni                                                                     AFC UTA Arad – FC Metaloglobus Bucureşti
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – AFC Chindia Târgovişte
ACS ASU Politehnica Timișoara – FC Argeș Pitești
CS Ştiinţa Miroslava – ACS Dacia Unirea Brăila
ACS Foresta Suceava – AFC ASA 2013 Târgu Mureş
CS Luceafărul Oradea – FC Ripensia Timișoara

Etapa 3

FC Ripensia Timișoara – CS Sportul Snagov
AFC ASA 2013 Târgu Mureş – CS Luceafărul Oradea
ACS Dacia Unirea Brăila – ACS Foresta Suceava
FC Argeș Pitești – CS Ştiinţa Miroslava
AFC Chindia Târgovişte – ACS ASU Politehnica Timișoara                                                                              FC Metaloglobus Bucureşti – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu                                                                         ACS FC Academica Clinceni – AFC UTA Arad                                                                                                  CS Mioveni – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
AFC Hermannstadt – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
CS Baloteşti – CS Afumaţi

Etapa 4

CS Sportul – CS Afumaţi
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – CS Baloteşti
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – AFC Hermannstadt
AFC UTA Arad – CS Mioveni
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – ACS FC Academica Clinceni                                                                       ACS ASU Politehnica Timișoara – FC Metaloglobus Bucureşti                                                                        CS Ştiinţa Miroslava – AFC Chindia Târgovişte
ACS Foresta Suceava – FC Argeș Pitești
CS Luceafărul Oradea – ACS Dacia Unirea Brăila
FC Ripensia Timișoara – AFC ASA 2013 Târgu Mureş

Etapa 5

AFC ASA 2013 Târgu Mureş – CS Sportul Snagov
ACS Dacia Unirea Brăila – FC Ripensia Timișoara
FC Argeș Pitești – CS Luceafărul Oradea
AFC Chindia Târgovişte – ACS Foresta Suceava
FC Metaloglobus Bucureşti – CS Ştiinţa Miroslava
ACS FC Academica Clinceni – ACS ASU Politehnica Timișoara                                                                    CS Mioveni – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu                                                                                                 AFC Hermannstadt – AFC UTA Arad                                                                                                                 CS Baloteşti – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare                                                                                                   CS Afumaţi – AFC Dunărea 2005 Călăraşi

Etapa 6

CS Sportul Snagov – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – CS Afumaţi
AFC UTA Arad – CS Baloteşti
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – AFC Hermannstadt                                                                                       ACS ASU Politehnica Timișoara – CS Mioveni                                                                                                    CS Ştiinţa Miroslava – ACS FC Academica Clinceni                                                                                         ACS Foresta Suceava – FC Metaloglobus Bucureşti                                                                                           CS Luceafărul Oradea – AFC Chindia Târgovişte
FC Ripensia Timișoara – FC Argeș Pitești                                                                                                            AFC ASA 2013 Târgu Mureş – ACS Dacia Unirea Brăila

Etapa 7

ACS Dacia Unirea Brăila – CS Sportul Snagov
FC Argeș Pitești – AFC ASA 2013 Târgu Mureş
AFC Chindia Târgovişte – FC Ripensia Timișoara
FC Metaloglobus Bucureşti – CS Luceafărul Oradea
ACS FC Academica Clinceni – ACS Foresta Suceava
CS Mioveni – CS Ştiinţa Miroslava
AFC Hermannstadt – ACS ASU Politehnica Timișoara
CS Baloteşti – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
CS Afumaţi – AFC UTA Arad
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare

Etapa 8

CS Sportul Snagov – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
AFC UTA Arad – AFC Dunărea 2005 Călăraşi                                                                                                  CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS Afumaţi
ACS ASU Politehnica Timișoara – CS Baloteşti
CS Ştiinţa Miroslava – AFC Hermannstadt
ACS Foresta Suceava – CS Mioveni
CS Luceafărul Oradea – ACS FC Academica Clinceni
FC Ripensia Timișoara – FC Metaloglobus Bucureşti                                                                                     AFC ASA 2013 Târgu Mureş – AFC Chindia Târgovişte                                                                                ACS Dacia Unirea Brăila – FC Argeș Pitești

Etapa 9

FC Argeș Pitești – CS Sportul Snagov
AFC Chindia Târgovişte – ACS Dacia Unirea Brăila
FC Metaloglobus Bucureşti – AFC ASA 2013 Târgu Mureş                                                                         ACS FC Academica Clinceni – FC Ripensia Timișoara
CS Mioveni – CS Luceafărul Oradea
AFC Hermannstadt – ACS Foresta Suceava
CS Baloteşti – CS Ştiinţa Miroslava
CS Afumaţi – ACS ASU Politehnica Timișoara
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu                                                                       CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – AFC UTA Arad

Etapa 10

CS Sportul Snagov – AFC UTA Arad
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare                                                                  ACS ASU Politehnica Timișoara – AFC Dunărea 2005 Călăraşi                                                                       CS Ştiinţa Miroslava – CS Afumaţi
ACS Foresta Suceava – CS Baloteşti
CS Luceafărul Oradea – AFC Hermannstadt
FC Ripensia Timișoara – CS Mioveni
AFC ASA 2013 Târgu Mureş – ACS FC Academica Clinceni
ACS Dacia Unirea Brăila – FC Metaloglobus Bucureşti
FC Argeș Pitești – AFC Chindia Târgovişte

Etapa 11

AFC Chindia Târgovişte – CS Sportul Snagov
FC Metaloglobus Bucureşti – FC Argeș Pitești
ACS FC Academica Clinceni – ACS Dacia Unirea Brăila
CS Mioveni – AFC ASA 2013 Târgu Mureş
AFC Hermannstadt – FC Ripensia Timișoara
CS Baloteşti – CS Luceafărul Oradea
CS Afumaţi – ACS Foresta Suceava
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – CS Ştiinţa Miroslava
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – ACS ASU Politehnica Timișoara                                                             AFC UTA Arad – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu

Etapa 12

CS Sportul Snagov – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
ACS ASU Politehnica Timișoara – AFC UTA Arad                                                                                           CS Ştiinţa Miroslava – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
ACS Foresta Suceava – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
CS Luceafărul Oradea – CS Afumaţi
FC Ripensia Timișoara – CS Baloteşti
AFC ASA 2013 Târgu Mureş – AFC Hermannstadt
ACS Dacia Unirea Brăila – CS Mioveni
FC Argeș Pitești – ACS FC Academica Clinceni
AFC Chindia Târgovişte – FC Metaloglobus Bucureşti

Etapa 13

FC Metaloglobus Bucureşti – CS Sportul Snagov
ACS FC Academica Clinceni – AFC Chindia Târgovişte
CS Mioveni – FC Argeș Pitești
AFC Hermannstadt – ACS Dacia Unirea Brăila
CS Baloteşti – AFC ASA 2013 Târgu Mureş
CS Afumaţi – FC Ripensia Timișoara
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – CS Luceafărul Oradea
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – ACS Foresta Suceava
AFC UTA Arad – CS Ştiinţa Miroslava
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – ACS ASU Politehnica Timișoara

Etapa 14

CS Sportul Snagov – ACS ASU Politehnica Timișoara
CS Ştiinţa Miroslava – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
ACS Foresta Suceava – AFC UTA Arad
CS Luceafărul Oradea – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare                                                                                    FC Ripensia Timișoara – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
AFC ASA 2013 Târgu Mureş – CS Afumaţi
ACS Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti
FC Argeș Pitești – AFC Hermannstadt
AFC Chindia Târgovişte – CS Mioveni
FC Metaloglobus Bucureşti – ACS FC Academica Clinceni

Etapa 15

ACS FC Academica Clinceni – CS Sportul Snagov                                                                                               CS Mioveni – FC Metaloglobus Bucureşti
AFC Hermannstadt – AFC Chindia Târgovişte                                                                                                  CS Baloteşti – FC Argeș Pitești                                                                                                                                 CS Afumaţi – ACS Dacia Unirea Brăila
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – AFC ASA 2013 Târgu Mureş                                                                          CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – FC Ripensia Timișoara                                                                               AFC UTA Arad – CS Luceafărul Oradea
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – ACS Foresta Suceava
ACS ASU Politehnica Timișoara – CS Ştiinţa Miroslava

Etapa 16

CS Sportul Snagov – CS Ştiinţa Miroslava
ACS Foresta Suceava – ACS ASU Politehnica Timișoara
CS Luceafărul Oradea – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
FC Ripensia Timișoara – AFC UTA Arad
AFC ASA 2013 Târgu Mureş – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare                                                                  ACS Dacia Unirea Brăila – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
FC Argeș Pitești – CS Afumaţi
AFC Chindia Târgovişte – CS Baloteşti
FC Metaloglobus Bucureşti – AFC Hermannstadt
ACS FC Academica Clinceni – CS Mioveni

Etapa 17

CS Mioveni – CS Sportul Snagov
AFC Hermannstadt – ACS FC Academica Clinceni
CS Baloteşti – FC Metaloglobus Bucureşti
CS Afumaţi – AFC Chindia Târgovişte
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – FC Argeș Pitești
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – ACS Dacia Unirea Brăila                                                                           AFC UTA Arad – AFC ASA 2013 Târgu Mureş                                                                                                  CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – FC Ripensia Timișoara                                                                                                                   ACS ASU Politehnica Timișoara – CS Luceafărul Oradea                                                                              CS Ştiinţa Miroslava – ACS Foresta Suceava

Etapa 18

CS Sportul Snagov – ACS Foresta Suceava
CS Luceafărul Oradea – CS Ştiinţa Miroslava
FC Ripensia Timișoara – ACS ASU Politehnica Timișoara                                                                              AFC ASA 2013 Târgu Mureş – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu                                                                       ACS Dacia Unirea Brăila – AFC UTA Arad
FC Argeș Pitești – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
AFC Chindia Târgovişte – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
FC Metaloglobus Bucureşti – CS Afumaţi
ACS FC Academica Clinceni – CS Baloteşti
CS Mioveni – AFC Hermannstadt

Etapa 19

AFC Hermannstadt – CS Sportul Snagov
CS Baloteşti – CS Mioveni
CS Afumaţi – ACS FC Academica Clinceni
AFC Dunărea 2005 Călăraşi – FC Metaloglobus Bucureşti                                                                                CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – AFC Chindia Târgovişte                                                                             AFC UTA Arad – FC Argeș Pitești                                                                                                                            CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – ACS Dacia Unirea Brăila
ACS ASU Politehnica Timișoara – AFC ASA 2013 Târgu Mureş                                                                   CS Ştiinţa Miroslava – FC Ripensia Timișoara
ACS Foresta Suceava – CS Luceafărul Oradea

0
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.